Wysyłanie i otrzymywanie

Co to jest przesyłka kontrolowana (Controlled Shipment)?

Wyrażenie przesyłka kontrolowana jest zazwyczaj stosowane w związku z eksportem i oznacza produkty, które podlegają konkretnym procedurom celnym lub wymogom w zakresie licencji lub pozwoleń regulowanym przez inne instytucje państwowe.

Przykłady licencji.

  • Przedmioty podwójnego zastosowania (przedmioty cywilne, które mogą mieć zastosowanie wojskowe) i towary z listy towarów wojskowych/strategicznych
  • Zaświadczenie fitosanitarne - dokumenty wymagane dla niektórych roślin, nasion, owoców / warzyw i gleby w celu sprawdzenia, czy są wolne od chorób lub zanieczyszczeń.

Przykłady procedury celnych.

  • Czasowy wywóz - towary są wywożone z UE tymczasowo i wrócą do niej, mając niezwiększoną wartość i niebędąc dodatkowo przetworzone (towary na wystawę, towary do prób, wypożyczone w celach edukacyjnych itp.).
  • Towary zwracane po naprawie - Jest to proces w ramach procedury uszlachetniania czynnego. W deklaracji reeksportu należy podać informacje o pierwotnym imporcie. Urząd Celny ma dalsze wymagania wobec nadawcy po eksporcie (wypełnienie rozliczenia procedury). 

Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj

Czy to jest pomocne?

Tak Nie

Informacja była:

Niniejsze pytania i odpowiedzi mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do zawierania umów. Aby uzyskać dodatkowe informacje, możesz zapoznać się z Warunkami przewozu FedEx dla regionu EMEA dostępnymi na fedex.com.

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

Zadzwoń do nas

Nasz zespół jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00.

Tel. stacjonarne: 801 002 800*

Tel. komórkowe: 22 211 80 00*

*koszt według stawek operatora

Czat z naszym zespołem

Wirtualny Asystent FedEx służy pomocą

Rozpocznij