Coś poszło nie tak

Czy mogę odmówić przyjęcia lub odrzucić paczkę międzynarodową?

Jako klient, masz prawo odmówić przyjęcia swojej międzynarodowej przesyłki. Może to być spowodowane szeregiem czynników, takich jak uszkodzenie, anulowanie zamówienia, zmiana zdania itd.

W takiej sytuacji kurier FedEx może poprosić cię o złożenie podpisu na potwierdzenie tego, że odmawiasz przyjęcia przesyłki i zabierze przesyłkę z powrotem do oddziału doręczeń, podczas gdy my skontaktujemy się z Twoim nadawcą, aby poinformować o Twojej decyzji i poprosić o dalsze instrukcje co do tego, czy przesyłka ma być odesłana, czy zniszczona.

Zwróć uwagę, że odmowa przyjęcia przesyłki nie spowoduje anulowania faktury za cło i podatek, która została wystawiona w wyniku importu Twojej przesyłki.

Będziesz musiał zapłacić ewentualne cło i podatki na rzecz FedEx (który uiścił te opłaty w momencie wejścia przesyłki do kraju) i zgłosić reklamację bezpośrednio do działu odpraw celnych.

Czy to jest pomocne?

Tak Nie

Informacja była:

Niniejsze pytania i odpowiedzi mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do zawierania umów. Aby uzyskać dodatkowe informacje, możesz zapoznać się z Warunkami przewozu FedEx dla regionu EMEA dostępnymi na fedex.com.

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

Zadzwoń do nas

Nasz zespół jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00.

Tel. stacjonarne: 801 002 800*

Tel. komórkowe: 22 211 80 00*

*koszt według stawek operatora

Czat z naszym zespołem

Wirtualny Asystent FedEx służy pomocą

Rozpocznij